KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

KRAJSKÁ KONFERENCE KSČM ÚSTECKÉHO KRAJE

Krajská konference KSČM Ústeckého kraje se konala 18. února v Domě kultury v Ústí nad Labem. Okres Teplice zastupovalo šest delegátů: Oldřich Bubeníček, Jaroslav Dubský, Jitka Hanousková, Alena Vyšínová, Martina Zigmundová a Tomáš Zíka. Jednání se zúčastnili i kandidáti navržení na kandidátku pro volby do PS PČR z jednotlivých okresů. Hosty krajské konference byli předseda KSČM s. Vojtěch Filip a poslanec EP Jaromír Kohlíček.  Předseda KV KSČM a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček podal zprávu o výsledku voleb do KZ, o povolebním vyjednávání, vytvoření koalice, prvních zasedání nového ZÚK. Zrekapituloval, co se v ÚK pod vedením KSČM za posledních 4,5 roku podařilo a jaké jsou plány levicové koalice pro další roky. Značná pozornost byla věnovaná otázce mezd řidičů a plánované stávce, kterou odboráři vyhlásili na 8. březen. Podrobně k této problematice hovořil náměstek hejtmana pro dopravu s. Jaroslav Komínek. Předseda představenstva Krajské zdravotní a.s. s. Jiří Novák informoval krajskou konferenci o nejvýznamnějších akcích  největšího zaměstnavatele v Ústeckém kraji za čtyři roky. Mimo jiné to bylo záchrana KON centra, kompletní rekonstrukce mostecké nemocnice, rekonstrukce a přístrojové vybavení v dalších nemocnicích, nejmodernější přístroje v KZ, podpora sester a finanční ohodnocení lékařů, stipendia pro nové lékaře i sestry, kterých je v kraji nedostatek.  

Delegátům KK se představili čtyři kandidáti pro volbu vedoucího kandidáta pro volby  do PS PČR, mezi nimi i s. Tomáš Zíka.  Tajná volba byla dvoukolová, protože z prvního kola vítěz nevzešel. Ve druhém kola získala více hlasů stávající poslankyně Hana Aulická-Jírovcová. Po té se představili další kandidáti a byla vyhlášena tajná volba.

Pořadí na prvních sedmi místech:

  1. Hana Aulická-Jírovcová    okres Most
  2. Gabriela Hubáčková         okres Ústí n.L.
  3. Petr Kubeš                      okres Louny
  4. Jaroslav Kohout               okres Chomutov
  5. Tomáš Zíka                      okres Teplice
  6. Jiří Šír                             okres Děčín
  7. Josef Šenfeld                   okres Litoměřice

podle platného volebního řádu se kandidáti na dalších místech umístili podle stejného klíče jako v první sedmičce. Kandidáti z okresu Teplice jsou na:

12. Nataša Schalková

19. Martina Zigmundová

26. Lukáš Brázda

Součástí Krajské konference byl i návrh volebních tezí pro volby do PS PČR. O jejich důležitosti pro nadcházející volby hovořil i předseda KSČM s. Vojtěch Filip. Definitivní znění Tezí i hesel k oslovení voličů bude schvalovat březnové zasedání ÚV KSČM. Předseda ÚV poděkoval za dosavadní práci, poukázal na velký politický pohyb a přeskupování sil, což ovlivní i výsledek voleb do PS PČR.

V závěru konference předseda KV KSČM a hejtman Ústeckého kraje informoval o úkolech, které jsou před komunisty v nejbližším období a vyzval k maximálnímu nasazení před volbami tak, aby KSČM v kraji navázala na výsledky do KZ.

(jh)