KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

BUBENÍČEK ZAJISTIL V LOVOSICÍCH STATISÍCE RESPIRÁTORŮ

PŘEVZATO Z HALÓ NOVIN 18.3.2020

Máme 680 tisíc respirátorů a dalších ochranných pomůcek. V průmyslové zóně je v Lovosicích na Litoměřicku zabavil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na základě jeho rozhodnutí je převzal kraj, část zůstane v regionu, část míří do Prahy. Během kontroly skladu celníci objevili i 28 tisíc roušek.
„Bylo zjištěno, že v Lovosicích ve skladech jsou ochranné pomůcky, u nichž bylo podezření, že by mohly být vyvezeny z České republiky. Tak jsem je zajistil,“ řekl Bubeníček. Na základě jeho rozhodnutí hejtmana věci převezme stát. Firma, u níž se ochranné pomůcky objevily, za ně dostane náhradu v cenách obvyklých.
Sklad využívala firma, která měla původně zásilku dodat Ministerstvu zdravotnictví. Firma se však na poslední chvíli pokusila cenu za roušku 60tinásobně zvýšit. Ministerstvo zdravotnictví proto požádalo o součinnost policii, uvedlo ministerstvo v prohlášení, které získal Radiožurnál.
„Nepřipadá v úvahu, aby se kdokoliv takto nemorálně obohacoval na situaci, kdy jsou zdravotníci i běžní občané v ohrožení života. Proto jsem požádal pana hejtmana, aby v souladu se zákonem konal a roušky zajistil,“ uvedl Jan Hamáček. „Domluvili jsme se, že část dostanou policisté a hasiči. Ještě v noci si to převeze ministerstvo vnitra do Prahy,“ uvedl hejtman Bubeníček.
Do Prahy převezou auta 300 tisíc kusů respirátorů a 380 tisíc zůstane k rozdělení v Ústeckém kraji. Z 28 tisíc roušek si polovinu převezme ministerstvo vnitra, druhá půlka zůstane pro potřebu Ústeckého kraje. „Věci bude rozdělovat dopoledne. Je tak šance, že se ochranné pomůcky dostanou k dalším lidem,“ uvedl Bubeníček.
(za)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *