KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

HEJTMAN ÚSTECKÉHO KRAJE A KANDIDÁT PRO DOPLŇUJÍCÍ VOLBY DO SENÁTU pro magazín RegioRevue

V neděli 17. května v Česku skončil nouzový stav, který 12. března vyhlásila vláda. Byly to krušné dny a týdny, v kterých si mnozí sáhli na dno sil. Pandemii se díky odpovědnosti, solidarity a sounáležitosti tisíců lidí podařilo udržet pod kontrolou, a tak nyní ve vlnách dochází k rozvolňování přísných opatření. Je čas se znovu nadechnout a restartovat zemi, Ústecký kraj nevyjímaje.

Myslím teď na rodiny obětí v souvislosti s Covidem-19, na pacienty, kteří jsou ještě v nemocnicích, a držím jim palce, aby se mohli brzy vrátit domů. Myslím na všechny ty, kteří se o ně často s vypětím všech sil starali a stále ještě starají: lékaře, sestřičky, mediky a další zdravotnický personál. Úctu si zaslouží vojáci, kteří pomáhali pečovat o pacienty v karanténě v nemocnicích nebo v sociálních službách. Obrovský kus práce odvedli záchranáři, praktičtí lékaři, hygienici, laboranti testovacích pracovišť, hasiči, policisté, ale také prodavačky v obchodech s potravinami, pečovatelky, z nichž některé zůstaly se svými svěřenci nonstop v ústavech, aby dovnitř nezavlekli nákazu, řidiči veřejné dopravy, pedagogové s výukou na dálku a další stovky žen i mužů, kteří usedli k šicím strojům a neúnavně vyráběli roušky pro všechny. Seniorům pomáhali dobrovolníci jak fyzicky, tak i psychicky a přitom vznikala nádherná přátelství. Možná jsem v dlouhém výčtu na někoho zapomněl. Pokud ano, nebyl to úmysl. Vážím si práce všech, kteří pomáhali, jak nejlépe dovedli. Společně jsme zvládli první kolo a za to upřímně děkuji.
Vstupujeme do další etapy, kdy je nutné probudit ekonomiku, která díky koronavirové krizi dostala pořádnou ránu. Do pomoci firmám, podnikatelům, živnostníkům, osobám samostatně výdělečně činným, farmářům, zkrátka všem postiženým se přirozeně zapojil i Ústecký kraj. A to jak finančně formou dotačních programů, tak i metodicky. Připravili jsme akční plán obnovy regionu a začala kampaň na podporu cestovního ruchu, který patří k nejvíce zasaženým odvětvím. V tomto případě může přispět každý z nás tím, že si letošní víkendy a dovolenou naplánuje doma a bude investovat do svého zdraví, gastronomických a ubytovacích služeb. Všichni potřebujeme nabrat síly a u nás je přeci tak krásně. Zároveň tak můžeme pomoci lázním, regionální kultuře, sportovištím i památkám. Těším se na případná setkávání s Vámi.

Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje a kandidát do Senátu PČR za Teplicko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *