KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

PÁR VĚT K POSLEDNÍM ZPRÁVÁM Z BAVOR I DOMOVA

Tak v neděli skončil další sudetoněmecký den v Řezně (Regensburg). „Milé krajany“ – tak je oslovuje mj. pan Bělobrádek i Herman – navštívili při „sněmování“ i letos. V doprovodu velvyslance pana Podivínského. Sraz Sudeťáků doporučuji „budovat osobní vztahy“ občanů obou zemí. Jak s tím souvisí plány „jednou“ uspořádat sraz této organizace v České republice, nevím. Podle účasti našich občanů se zjevně vztahy budují. Máme se tedy na co těšit.

Pokud by to komukoliv připomínalo podřízení české církevní provincie prelátům v Regensburgu, jistě jde o podobnost pouze náhodnou. Nebo je v tom něco symbolického? A co na tuto účast říká ministr zahraničních věcí samostatné suverénní České republiky? A co poslanci v Praze? Budou interpelovat a ohradí se proti dalšímu kolu nehorázností? Pokud je vše v pořádku, očekávám jednání zástupců Čechů vyhnaných v roce 1938 z pohraničí v velvyslancem Spolkové republiky zahájené jeho omluvou za vyhnání Čechů z jejich domovů.

V neděli dorazila ještě jedna znepokojující zpráva. Kdosi poničil pamětní desku  – pomník Nicolase Wintona na hlavním nádraží. Bude to téma další demonstrace na Václavském náměstí? Těžko! V tomto případě mají „milionoví chvilkaři“ organizující demonstrace proti AB a jiným zcela jiné starosti.  Jak rád bych se mýlil!!!

Tak máme ten konec týdne za sebou. Nepotěšil mne.

Na Broumově dne 10. června 2019 sepsal Jaromír Kohlíček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *