KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

OSLAVA 66. VÝROČÍ ZAHÁJENÍ KUBÁNSKÉ REVOLUCE

V sobotu 31.8.2019 jsem se zúčastnila plavby výletní lodí Hamburg po Vltavě, kterou ve spolupráci s ambasádou Kubánské republiky pořádala Společnost česko- kubánského přátelství a Martiánská asociace Kubánců žijících v ČR.

Účastnila jsem se takové akce poprvé a byla jsem velmi mile překvapena nejen perfektní organizací, za níž je třeba poděkovat především naší předsedkyni Společnosti Tereze Čechové-Humpolcové, a účastí nejvyšších představitelů Kubánské ambasády i s rodinami – velvyslance Danilo Francisco Alonso Mederos s manželkou Tamarou Acosta, konzulky Evelyn León Pérez s manželem Maykellem Hidalgo Herrer, ale i jejich družným a přátelským jednáním se všemi účastníky plavby. Na lodi byli též zástupci ÚV KSČM a členové kubánské komunity žijící v ČR .

V úvodu jsme byli v krátkosti seznámeni s významem útoku na kasárna Moncada k jehož oslavě 66. výročí byla plavba uspořádána. Milá byla snaha o překlad projevu do češtiny konzulkou Evelyn León Pérez.

Plavba probíhala v družné zábavě za doprovodu kubánské hudby, někteří si i zazpívali, pokochali jsme se krásnými pohledy na Prahu a v neposlední řadě jsme se i dobře najedli, neboť jsme k obědu ochutnali tradiční kubánské jídlo congri. Během plavby proběhlo slosování vstupenek o drobné předměty a bylinky v květináčích. Hlavní cena byl Kubánský rum. Nechyběl ani přípitek kubánským rumem s kolou. Myslím, že jsme všichni prožili krásné, nezapomenutelné dopoledne. Já sama jsem byla unešena půvabnými panoramaty Prahy z řeky, neboť jsem dosud neměla příležitost z těchto míst naše krásné hlavní město uvidět..

Z Teplic jsme do Prahy přijely dvě a myslím, že mohu i za Alenu Vyšínovou poděkovat organizátorům za možnost prožít krásné chvíle ve velmi milé a příjemné společnosti.

Marcela Šimečková