KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

PIETNÍ AKT NA PROKOPCE 2016

Ve čtvrtek 28. dubna 2016 se uskutečnil v Krupce Na Prokopce u památníku 313 obětí pochodu smrti Pietní akt k 71. výročí ukončení 2. světové války. Letos se vzpomínky na oběti druhé světové války zúčastnili místopředseda senátu Zdeněk Škromach, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta města Krupky Zdeněk Matouš, představitelé velvyslanectví a generálních konzulátů čtyř zemí, zástupci Armády ČR, Českého svazu bojovníků za svobodu, Československé obce legionářské a dobrovolných organizací regionu i předních ekumenických reprezentantů kraje. Mezi účastníky pietního aktu byli i zastupitelé Ústeckého kraje za KSČM Jaroslav Dubský a Jitka Hanousková, členové výboru MO KSČM Krupka a funkcionáři z Teplic.
U příležitosti slavnostní události byl in memoriam oceněn loni zesnulý zdejší rodák plk. Josef Hasinec. Nejvyšší medaili 1. stupně převzal z rukou předsedy Ústředního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslava Vodičky syn Petr Hasinec.
Pietní akt provázelo pravé aprílové počasí, během hodiny se vystřídal sníh, kroupy, sluníčko i liják. Na důstojnosti vzpomínkové akce to nijak neubralo.