KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

12. LAMPIONOVÝ PRŮVOD V DUBÍ 31. 10. 2015

Jaký by to byl podzim bez lampionů…

              Poslední říjnovou sobotu 31. 10. se konal tradiční v pořadí již „DVANÁCTÝ“ ročník lampionového průvodu. A i přes obavy některých pořadatelů, že se koná v termínu prázdnin, byla účast nejvyšší ze všech ročníků. V průvodu bylo napočítáno přes 12 stovek lidiček.

              Než se dal dlouhý průvod do pohybu ze Školního náměstí na louku pod Kudrákem, dostaly děti od pořadatelů perníček s namalovaným lampionkem a barevné svítící pásky. A pak už se po rozeznění bubnu mohl vydat tento svítící had ulicemi Dubí. V čele průvodu předváděli své umění diodové show Jana s Pavlou ze skupiny Giraldell. Za nimi bubeníka Míru ostřížím zrakem z poza brnění strážil rytíř Jan.

              Na louce pod Kudrákem, kam průvod dorazil, bylo již nachystané zázemí této akce. A tak jen co došel poslední účastník s lampionem, rozezněly se libé tóny kytar skupiny „8“ Vteřin. Po krátkém přivítání všech účastníků a vzácných hostů, mezi kterými byli poslanci PS PČR Gábina Hubáčková a Pepa Šenfeld, zastupitelé ÚK Jitka Hanousková a Jára Dubský, tak i zastupitelé okolních měst a obcí jako místostarostka Litvínova Erika Sedláčková nebo z Teplic Jaromír Kohlíček, se opět svého chopila děvčata ze skupiny GIRALDELL aby předvedla tentokráte show ohnivou. Po tomto vyplnili přípravné chvilky naši hudebníci a už, už se temné nebe rozzářilo ohňostrojem. A pak už tu byl opět čas krásných písniček, které zněly až do půl desáté. Po celou dobu akce si účastníci mohli zakoupit něco na hladík i něco na zahnání žízně u několika stánků s občerstvením.

              Dovolte mi tu prostřednictvím těchto řádků poděkovat všem spolupořadatelům. Tedy jmenovitě – bubeníkovi Mírovi, rytíři Janovi, Janě a Pavle ze skupiny GIRALDELL, kapele „8“ Vteřin, perníkářce paní Horčičkové, ohňostrojaři panu Zachardovi, Zdenku Veřtatovi a spol., MP Dubí a v neposlední řadě redakční radě DZ.  Dále bych tu chtěl poděkovat sponzorům této akce – KV a OV KSČM, poslancům PS PČR s. Hubáčkové a s. Šenfeldovi, hejtmanovi ÚK s. Bubeníčkovi, zastupitelům ÚK s. Hanouskové a s. Dubskému, s. Ludvíkové a v poslední řadě MO KSČM Dubí. Zbytek potřebných finančních prostředků uhradil – předseda MO Dubí.

A to největší poděkování patří Vám všem účastníkům této akce, kteří jste tím skoro nepředstavitelným počtem ocenili nelehké úsilí všech pořadatelů tuto akci pro vás připravit. Za to vám děkuji a již nyní se s vámi těším na další akci – třeba jarní 13. ročník dubské kuličkiády.

        Za pořadatele – Tomáš Zíka, místopředseda OV  KSČM Teplice