KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

29. ZASTUPITELSTVO ÚSTECKÉHO KRAJE 25. 4. 2016

Dubnové  zastupitelstvo mělo na programu 70 bodů a řešily se i úsměvné situace.  Co bylo vážné a vlastně velice dobré, byla zpráva o hospodaření Krajské zdravotní. Společnost byla loňský rok v zisku 15 milionů korun a přitom se provedly rozsáhlé rekonstrukce, nákupy nových přístrojů a nezapomnělo se na platové podmínky lékařů, sester a dalších zaměstnanců.  Ze špičkových pracovišť se jedná například o školící středisko robotické chirurgie, kardiologická klinika,  rozvíjí se spolupráce Krajská zdravotní a lékařské fakulty University Karlovy. Rozsáhlou rekonstrukcí prošla mostecká nemocnice, letos se jedná o hlavní budovu nemocnice v Děčíně, parkoviště v Teplicích, rozsáhlé úpravy v Chomutově. Kritika, že nejsou lékaři a sestry je oprávněná, ale oni a ony nejsou v celé republice.  Jsou prováděny rozsáhlé náborové akce. Na rozdíl od řady jiných nemocnic v republice se zatím daří chod oddělení zajistit.  Kraj schválil zvýšená stipendia pro studenty medicíny.

Zastupitelstvo také v tajném hlasování schválilo prodej pozemků na průmyslové zóně Triangle společnosti Nexen Tire za lukrativní cenu metr za jedno euro. Byla to vládní pobídka a proto jsme potřebovali záruky, že nám vláda do běžné ceny peníze dorovná.  Přes různé obstrukce jsme dojednali nové vládní usnesení, které nám garantuje proplacení investic na Trianglu do výše 292 milionů korun. To považuji za osobní úspěch, protože snaha byla nám dát o 57 milionů méně.  Nexen je investice za 22 miliard korun a vyrábět by se mělo začít v roce 2018 a v plném provozu by tu mělo pracovat 1500  lidí.

A určitě zajímavé bylo připomenutí turistických linek Dopravy Ústeckého kraje, které mají provoz od 25.3. do 30.10. o víkendech a svátcích.  Jedná se linku T1 Česká Kamenice – Kamenický Šenov, linku T3 Ústí nad Labem Střekov – Zubrnice, linku T4 Lovosice – Třebenice – Most, linku T5 Libochovice – Roudnice nad Labem, linku T6 Kadaň – Podbořany.  Na všech jezdí historické motoráčky. A k tomu lodní turistická linka 901 Ústí nad Labem – Litoměřice, která odplouvá od hlavního nádraží ČD v 9,20, má pět zastávek a v Litoměřicích je v 13,05. Zpět se vrací ve 14,15.  V červenci a srpnu bude loď jezdit i v pátek.  Protože se jedná o krajem dotovanou turistiku, lodní lístek přijde na 38 korun Ústí – Litoměřice.  Děti polovinu.  To je již dostupné pro celé rodiny. Příjemný víkendový výlet.

                                 Oldřich Bubeníček