KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

CENY UHLÍ STOUPAJÍ

Když se za podivuhodných okolností dostaly ze státní kontroly doly Mostě o celé OKD, nikdo si toho příliš nevšímal. Pak se staly soukromým majetkem i doly na Sokolovsku a postupně se začal vynořovat zásadní problém. Byty, které se jako doplněk staly vlastnictvím privatizátorů a které za výhodných podmínek byl nový vlastník povinen prodat nájemníkům se podařilo rychle zašmelit – pardon – vhodně prodat novému vlastníkovi. Jsou všude a je jich desítky tisíc. A zisky z nich jistě nejsou malé. Údržba? Co to je? Stabilní nájmy? Nenechte se vysmát!!
A v poslední době stouply ceny uhlí – je opravdová zima a již loni se cena pohybovala vzhůru. A náhle je zde zpráva, že majitel, který OKD kormidloval k úpadku žaluje stát. Asi si vzpomenete, jak se ministr financí a ministr průmyslu přetahovali, pod kterého z nich budou krachující šachty převedeny. Andrej Babiš – ministr financí tehdejší vlády zvítězil. A doly spravuje tedy Prisko. A tak NWR (New World Resources) žaluje stát. To zase bude zajímavá šaráda. Nebo se konečně podaří bankrotáře poslat k šípku?
Připomene jim někdo zašmelení – zase jsem se spletl – omlouvám se – správně je to „výhodný prodej“ bytů OKD?? Nebo se to nesluší?
Uvidíme a snad nebudeme jen zírat na další ztráty!! Ceny uhlí jsou zatím zajímavé. A doly si na provoz vydělají. Co bude zítra?

V Teplicích dne 18. 2. 2019 Jaromír Kohlíček