KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

13. KULIČKYÁDA V DUBÍ

A než přišel déšť…

I letošní jaro se neslo v duchu tradic. A tak se v sobotu 23.4. sešlo na hřišti ZŠ Dubí 2 bezmála sedm desítek účastníků 13. ročníku Dubské kuličkyády. Příjemným překvapením byla účast dětí a jejich doprovodu z dětského domova v Krupce.

Tentokráte se závodníci – cvrnkači rozdělili do čtyř netradičních kategorií 0 – 6 let, 6 – 12 let „A“, 6 – 12 let „B“ a 16 až …. hodně. A jako vždy se bylo na co koukat. Bez ohledu na věk se všichni pustili do nelítostných soubojů o medailové příčky. Po hodince a půl zápolení bylo jasno.

V první kategorii  0 – 6 se na třetím místě umístil Eda Duna, druhá byla Katrin Slepčíková a první cenu získala Viktorka Kokinčáková. V druhé kategorii 6 – 12 „A“ se ne třetím místě umístila Veronika Diwocková, druhý byl Jakub Kaya a první Leila Kaya. V třetí kategorii 6 – 12 „B“ se na bronzovou příčku docvrnkal Jindřich Kosina, na stříbrnou Václav Bayer a zlato skončilo v rukou Anežky Kokinčákové. A v té poslední a nejsoutěživější kategorii si třetí místo vycrnkal Petr Felt, druhé Josef Vondra a to zlaté  Jiří Slivoně. Cenu nejmladšího účastníka si tentokráte odnesla Laurinka Milcová a cenu za nejstaršího účastníka Jaroslav Zeman. A než přišel déšť, obdrželi ti, co se umístili na pomyslné bedně vítězů, diplom, medaile a věcné dary.

Kdo zrovna necvrnkal, mohl se zapojit do připravených soutěží o barvící bonbóny a medaile či si jít prozkoumat služební vůz městské policie. A na koho zrovna přišla žízeň či hladík, mohl popoběhnout k občerstvení. O to kulturní duševno se libými tóny postaralo duo Lucka a Wendy.

Na závěr mi prostřednictvím těchto řádků dovolte poděkovat zejména městu Dubí za jeho podporu, Krajské zastupitelce Jitce Hanouskové za sponzoring, poslanci evropského parlamentu ing. Jaromíru Kohlíčkovi, CSc. a poslanci PS PČR ing. Josefu Šenfeldovi za jejich účast a podporu, MKZ – Dubí, redakční radě dubského zpravodaje, Soně Kosové za zapůjčení útočiště, MP Dubí za zapůjčení vozu a strážníků, Jiřímu Slivoněmu za občerstvení, Lůce a Wendy za hudební vystoupení a úplně celému organizačnímu týmu za jejich čas a dobře odvedenou práci.

V neposlední řadě Vám – účastníkům za podporu naší společné tradiční akce. A na další se s Vámi všemi těšíme na shledanou.  

                   Za organizátory – Tomáš Zíka, zastupitel města Dubí.