KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

MŮJ DRUHÝ SJEZD KSČM

Když jsem se dozvěděl o změně místa konání IX. sjezdu naší strany, zatrnulo mi. Vzpomněl jsem si na předešlý sjezd ( VIII. V Liberci v areálu Babylon), na často až nevraživý přístup obsluhujícího personálu k nám a teď Praha, kde dle preferencí i volebních výsledků, nám zrovna nefandí.
Bylo to však jinak. V hotelu i areálu kongresového centra se k nám chovali velmi mile a vstřícně, až na malý zádrhel (pomalé odbavování v recepci při příjezdu) bylo vše na jedničku.
A to je má první zkušenost ze sjezdu, ani v Praze už nemusíme chodit kanály.
Druhá zkušenost souvisí s tou první. Celým sjezdem se nesl duch střetu dvou pohledů na činnost naší strany. Chováme se v politice správně a oslovujeme tím širší spektrum lidí a jsme již přijatelní jako koaliční partner, nebo ustupujeme ze svých zásad a jsme málo levicoví.
Tento fakt se projevil i při volbě předsedy a místopředsedů strany. Malý rozdíl mezi kandidáty na předsedu ukázal, že oba pohledy mají své zastánce a proto je nutné mezi oběma tábory komunikovat, vysvětlovat a obhajovat.
Jsem přesvědčen, že se nejedná o rozkol naší strany, ale rozdílný úhel pohledu. Jinak to vidí komunista, činný v komunální politice, jinak řadový člen.
Velmi přesně to ve svém projevu popsal náš hejtman Oldřich Bubeníček, dle ticha v sále při jeho projevu to byl jeden z nejsledovanějších projevů.
Máme krásné ústřední heslo – „ S lidmi a pro lidi“. Abychom ho mohli, každý dle svých schopností, ale i možností plnit, musíme být realisté a umět se pohybovat v politice.
Jsem přesvědčen, že to není o penězích za výkon funkcí a nezrazujeme tím naše ideály. Jen využíváme možností, které nám naše stále ještě široká základna k plnění tohoto krásného a zavazujícího hesla dala.

Čest práci!

Jaroslav Dubský
Delegát IX. sjezdu KSČM za okres Teplice