KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

BESEDY NA ŠKOLÁCH

Již hned od počátku mého angažmá ve vysoké politice, tedy od roku 1998, jsem se snažil co nevíce pořádat besedy a diskuzní setkání s občany, a osobně nejraději jsem vždy chodil na besedy s žáky na základních a středních školách.

Ve čtvrtek 7.2.2019 a v pátek 8.2.2019 jsem měl to potěšení pořádat besedy se žáky z 8. a 9. tříd na dvou základních školách v Teplicích, v Buzulucké a Plynárenské. Tématem besed bylo 100 let republiky. Od žáků mi byla položena řada zajímavých dotazů. Například od kdy je u nás používána koruna nebo jaké byly v Čechách nejstarší používané peníze. Žáci si zopakovali jména našich nositelů Nobelovy ceny, diskuze se dotkla i nejstarší středoevropské univerzity, mistra Jana Husa a jeho příspěvku k vývoji českého jazyka. Vedle mírového úsilí Jiřího z Poděbrad bylo poukázáno i na snahy J.A. Komenského a na úlohu českých diplomatů při vzniku Společnosti národů a OSN.
Žáci i učitelé se aktivně zapojili do diskuze a já věřím, že se pro ně besedy staly obohacením školního programu. Vzhledem k poměrně dobrému ohlasu budu v těchto besedách s radostí i nadále pokračovat.
V březnu budou tématem mých besed na školách vztahy mezi Čechy a Lužickými Srby.

11.02.2019 Jaromír Kohlíček