KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

SLAVNOSTNÍ SHROMÁŽDĚNÍ K 70. VÝROČÍ 2. SVĚTOVÉ VÁLKY

Město Krupka, Český svaz bojovníků za svobodu, Jednota Československé obce legionářské, Krajské vojenské velitelství a Severočeský vojenský archiv zorganizovali ve čtvrtek 23. dubna 2015 v Krupce Na Prokopce u památníku 313 obětí pochodu smrti SLAVNOSTNÍ SHROMÁŽDĚNÍ k 70. výročí ukončení 2. světové války. Vzdát hold a věnovat vzpomínku padlým, ale i přeživším válečným hrdinům a předat jejich poselství míru budoucím generacím, sem svými proslovy přijeli vrcholní představitelé české politické scény. Letos se vzpomínky na oběti druhé světové války zúčastnili například místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěch Filip, místopředseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta města Krupky Zdeněk Matouš, ale také představitelé velvyslanectví a generálních konzulátů čtyř zemí, zástupci Armády ČR, Českého svazu bojovníků za svobodu, Československé obce legionářské a dalších institucí, spolků a organizací.

„Neměli bychom ani dnes, 70 let od konce války, přestat vzpomínat na hrůzy 2. světové války i proto, aby se již nikdy v budoucnu neopakovaly,“ předal poselství míru generacím budoucím ve svém projevu hejtman Oldřich Bubeníček.

Mezi řečníky vystoupil i 84 letý František Lederer, který přežil tábor v Osvětimi. Postupně přišel o celou rodinu, o rodiče i bratra. Dnes o svých zážitcích vypráví žákům základních škol, aby se na hrůzy druhé světové války nezapomnělo. Věnec za Ústecký kraj spolu s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem položili krajští zastupitelé Jaroslav Dubský a Jitka Hanousková. Mezi účastníky pietního aktu byla řada členů KSČM nejen z Krupky, ale i z Teplic a okolí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *