KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

PAMÁTNÍK KČP CÍNOVEC 27. 6. 2021

Dnes, v neděli 27. června 2021 proběhla na Cínovci plánovaná akce připomínající 80 let od napadení SSSR nacistickými vojsky. Tento den si vlastenci po celé zemi nepřipomínají jen z tohoto důvodu, ale také proto, že začala co do počtu, největší genocida etnika, genocida Slovanů. Do konce 2. světové války bylo zabito přes 30 milionů Slovanů! (13 milionů Rusů, 7 milionů Ukrajinců, přes 360 000 Čechoslováků).
Akce na Cínovci byla plná lidí a organizací, kteří na tuto událost nezapomínají a každý rok si ji připomínají a jsou vděční sovětským vojákům, že tento Hitlerův plán na vyhlazení Slovanů nebyl dotažen do úplného konce.
Na akci byl přítomen 1. místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek a místopředseda ÚV KSČM Milan Krajča i další členové KSČM. Sám M. Krajča vystoupil se svým projevem, ve kterém připomněl, jak důležitý je mír ve světě.
Na akci nesměli chybět ani zástupci KČP. Zastoupeny byly téměř všechny okresy Ústeckého kraje (Ústí nad Labem, Litoměřice, Most, Děčín, Chomutov, Teplice,). Své prapory na akci vyvěsili i zástupci z Rakovníka či Příbrami. Byli přítomni také členové vedení NR KČP. Akci moderoval šéfredaktor časopisu Hraničář, Milan Havlíček.
Svou zdravici zaslal i poslanec NR SR, Ľuboš Blaha.
Akce trvající téměř 2 hodiny, se zúčastnilo přes 60 lidí, vyvedlo se i počasí.
Snad se v obdobném počtu setkají vlastenci i v příštím roce či u jiné letošní příležitosti.
                         Za OR KČP Teplice, Ondřej VAŠATA.