KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

SETKÁNÍ MLADÝCH ČLENŮ KSČM 3. – 5. 6. 2016

I letos jsem měl možnost účastnit se celostátního setkání mladých členů a sympatizantů KSČM.  Zatímco minulý rok se setkání konalo v městysu Štoky na Vysočině, nyní jsem se vydal do východní části republiky, konkrétně do obce Fulnek v Moravskoslezském kraji. Cesta autem trvala přes pět hodin, na místo jsem dorazil okolo třetí hodiny odpoledne.

Ubytování bylo zajištěno v Autokempu Fulnek-Jerlochovice, který disponoval ubytovací kapacitou pro více než 100 návštěvníků. Mně byla konkrétně přidělena čtyřlůžková chatka, ale v centru se nachází také dvoulůžkové chatky, šestilůžkové apartmány a desetilůžkové apartmány. Zatímco apartmány byly vybaveny například kuchyňkou, krbem, pohovkou, sprchovým koutem a terasou s posezením, v chatkách jste se vrátili o několik desítek let nazpět – musel jsem si vystačit s postelí, policí, židlí a malým stolkem. V chatce byla pouze jediná funkční elektrická zásuvka. Byl jsem tak nucen velmi šetřit baterii svého smartphonu, vypnout mobilní data, Facebook, Instagram, a užívat si více přírody.

Kvůli pozdějšímu příjezdu některých krajských manažerů Komise mládeže, byl páteční program lehce pozměněn. Měli jsme však možnost poslechnout si historii regionu, ve kterém se město Fulnek nachází. Věděli jste, že v tomto městě od dětství žila tenisová hvězda Petra Kvitová?

Sobotní dopoledne patřilo dvěma odděleným seminářům, kdy bylo možné se zúčastnit besedy s poslanci KSČM k situaci před krajskými a senátními volbami, nebo besedy zaměřené na možné využití internetu a sociálních sítí k propagaci politiky KSČM. Po obědě jsme se s kolegy rozhodli navštívit centrum města, kde se konala přehlídka hasičské techniky. V pozdějších odpoledních hodinách bylo možné zúčastnit se dalších seminářů, kdy se témata dotýkala problematiky migrace a působení krajských komisí mládeže. Na večer byl pak připraven kulturní program – hudba, tanec, apod.

V neděli se před obědem konala beseda s vedením strany nad dalším směřováním KSČM po IX. sjezdu. Po obědě byl již čas se pomalu rozloučit s kolegy a vydat se na dlouhou cestu zpět do Ústeckého kraje.

Ačkoli bylo loňské setkání také velmi příjemné, letos jsem zhruba věděl, do čeho jdu, znal jsem některé účastníky (a poznal nové), proto hodnotím celostátní setkání ve Fulneku povedenější. Dokonce jsme s dalšími kolegy konstatovali, že je škoda se shledat jen jednou za rok, a tak se budeme snažit naplánovat další setkání v užším kruhu.

Bc. Lukáš Brázda

člen komise mládeže Ústeckého kraje za okres Teplice