KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

USTAVUJÍCÍ ZASTUPITELSTVO TEPLICE 2. 11. 2018

Tak už to máme všechno za sebou.
Volby, které skončily pro KSČM debaklem, nám v Teplicích na poslední chvilku přinesly dvě místa v zastupitelstvu města.
2. listopadu se sešlo úvodní zasedání nového sboru zastupitelů a čtrnáctičlenná koalice zvolila 14 hlasy primátorem Hynka Hanzu. Protože koalice je dvojčlenná a vedle ODS je jejím členem ANO, máme v Teplicích rovněž 14 hlasy zvoleného právě jednoho náměstka primátora. Je jím Jiří Šnábl.
Jako člen volební komise mohu říci, že jsme všichni chvilku s úsměvem zírali na jeden z volebních lístků, kde bylo napsáno „ Býlý lístek“. A k tomu 14x Hynek Hanza a 12 lístků prázdných.
Do devítičlenné rady byli zvoleni 14 – 16 hlasy všichni navrhovaní. Iva Dvořáková, Pavel Tetřev, Věra Říha, Tomáš Hadviga, Josef Benda, Renata Dohnalová a Petr Kohout. Finanční výbor bude pracovat za předsednictví Jaroslava Kubery a jeho členem je zvolen i Luboš Škarda. Předsedou kontrolního výboru je zvolen kolega Zdeněk Kettner. Výbor pro dopravu a Smart cities bude pracovat za mého předsednictví a bude v něm i nadále zastoupen kolega Adam Souček, Jiří Řehák, Zdeněk Bergman a nově František Podroužek, Martin Kadeřábek a Monika Peterková.
První zastupitelstvo města po volbách se zabývalo také výší měsíčních odměn zastupitelů. Návrh Jakuba Mráčka nezvyšovat tyto odměny na možnou nejvyšší hranici byl odmítnut a zastupitelstvo vedlo kratší rozpravu na téma co je a co není populismus.
Byli jsme informováni také o tom, že 9. listopadu v 9.00 hodin máme možnost se zúčastnit úvodní prezentace návrhu „Plánu udržitelné mobility“. Zároveň byli mimo program individuálně dotazováni zastupitelé, zda mají zájem stát se oddávajícími.
Dozvěděli jsme se, že by bylo vhodné posunout začátek jednání zastupitelstva ze 2. hodiny na 3. hodinu odpolední. Schválením termínu předvánočního zastupitelstva na 17. prosince od 15.00 hodin jsme splnili celý předpokládaný program. Nedošlo k žádnému překvapení.

Zapsal: Jaromír Kohlíček