KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ MLADÝCH ČLENŮ A SYMPATIZANTŮ KSČM 5. – 7. 6. 2015

V dubnu tohoto roku jsem obdržel pozvánku na celostátní setkání mladých členů a sympatizantů KSČM, které se mělo konat 5. 6. – 7. 6. 2015 v rekreačním zařízení Pod Dubovou skálou v městysu Štoky spadající pod okres Havlíčkův Brod. V přiloženém programu mne zaujaly nejen přednášky vrcholných politiků KSČM a zájem o poznání kolegů z jiných částí republiky, ale i kraj Vysočina, kam jsem se měl podívat vůbec poprvé.
Páteční večer se vyvíjel v duchu vzájemného seznamování se mladých členů a sympatizantů KSČM. Sobotní dopoledne bylo věnováno dvěma odděleným seminářům. První nabízel prezentaci zkušeností mladých komunálních politiků zvolených za KSČM, druhý byl pak zaměřen na diskuzi o připravovaném Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP), kterou vedla poslankyně Evropského parlamentu Ing. K. Konečná.
Odpoledne nabízelo přednášku na odkaz 70. výročí fašismu, já se však zúčastnil diskuze o budoucí práci strany s mládeží, kterou vedl místopředseda ÚV KSČM Ing. Jiří Dolejš. Ten upozornil na „stárnutí“ strany a naši klíčovou roli mladých při vykonávání regionální politiky.
Nedělní dopolední beseda, kterou vedl předseda ÚV KSČM JUDr. Vojtěch Filip, přinesla zajímavé informace z politické praxe a zároveň také oficiální ukončení celostátního setkání.
Krásné prostředí kraje Vysočina a rekreačního zařízení Pod Dubovou skálou, bohatý program a tváře, které jsem doposud měl možnost sledovat pouze v televizi, to vše ve mně zanechalo skvělý pocit. Nesmím však opomenout snad to nejdůležitější – poznání nových mladých kolegů, kteří ač jsou někdy stovky kilometrů vzdáleni, a každý řeší ve svém městě jiný problém, mají stejný názor: chceme být členy strany, jejíž programovým cílem je demokratická společnost svobodných občanů a která podporuje prosperitu a důstojnou životní úroveň.

Bc. Lukáš Brázda
/25 let/
člen 16. ZO KSČM Bílina

Zastupitel města Bílina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *