KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

DISKUSNÍ KLUB V BÍLINĚ 9. 11. 2017

Další diskusní klub v Bílině byl věnován výsledku voleb do PS PČR. MV KSČM pozval kandidáty z okresu Teplice i nově zvolenou poslankyni za KSČM z Ústeckého kraje. Přítomné přivítal předseda MV KSČM Milán Síba. Diskusnímu klubu byl přítomen i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Předseda OV KSČM a kandidát č. 5 Tomáš Zíka zrekapituloval průběh  volební kampaně a výsledky voleb, které byly pro KSČM velkým zklamáním. Přesto, že výsledky Ústeckého kraje i okresu Teplice byly vysoko nad celorepublikovým průměrem, získala KSČM v okrese jen 4 697 hlasů, což je propad proti minulým volbám do PS 5 102 hlasů.

Poslankyně Ing. Hana Aulická-Jírovcová detailně informovala o závěru volební kampaně, o situaci po volbách, o složitostech při ustavení klubu KSČM v PS, o povolebních vyjednáváních, o  vztahu klubu k vedení KSČM.

Místní kandidát do PS Bc. Lukáš Brázda, ač figuroval až na posledním 26. místě kandidátky, získal nejvíc preferenčních hlasů z kandidátů okresu Teplice.  Je optimista a je přesvědčen, že strana se dostala až na dno a teď je jen na ní se ze dna odrazit. Důležitý je jasný, konkrétní volební program.

V následné debatě se účastníci diskusního klubu zajímali o detaily povolebního vyjednávání, přijetí poslanců KSČM u prezidenta ČR, probíraly se možnosti, jak do budoucna získat důvěru voličů.

V závěru předseda MV KSČM připomenul  nadcházející  výroční členské schůze, konference i sjezd.

(jh)