KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

SALMONELA

Evropská komise má řadu úředníků. Říká se o cca 30 tisících. Řada z nich je velmi dobře orientovaná v oboru, u jiných se člověk diví, kam na ty své rozumy chodí. Pokud v době, kdy se provalila nevyhovující kvalita veterinární kontroly v Polsku, ministr zemědělství Toman naprosto logicky hájí zvýšené kontroly masa pocházejícího v Polsku. Černá porážka krav byla zavřena, odkud pochází polská drůbež se salmonelou se jistě brzy dozvíme.
Co mi není jasné? Zatím nulová odezva z jiných zemí, které dovážejí maso z Polska. Nedokážu si představit, že úřady v jiných zemích na zjištěné problémy nereagují. Jak je možné, že si kdokoliv dovolí zpochybnit péči o zdraví obyvatel?? To snad nemá v dějinách obdoby.
Pokud mne paměť neklame, potom před 30 lety nebylo v České republice po salmonele vidu ani slechu. Teprve v posledních 20 letech přicházejí informace o výskytu těchto bakterií a onemocnění u vajec a později i masa.
Pokud budeme chtít poslechnout nesmyslný pokyn jakéhosi úředníka z Evropské komise, bude nutné připravit si potraviny vhodné pro případ rozšíření salmonely u nás.
Takže pro ty, kteří věří upozornění úředníka EU více než veterinární kontrole Českými orgány, mám přátelskou radu. Připravte se tak na úporné průjmy a po překonání krize si připravte dietní stravování: hojně sladkého černého čaje, jezte suché pečivo, nemastnou kaši, rýži a zeleninové vývary.
Já se raději pustím do křížku s tím úředníkem EK, který si dovolil nás poučovat a podporuji ministra Tomana.

Ing. Jaromír Kohlíček, CSc.