KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

MĚDĚNÉ SOCHY A TRNOVÁ KORUNA JSOU ZACHRÁNĚNY

Ze Štrasburku aktuálně poslanec EP Ing. Jaromír Kohlíček,CSc.

Chrám Matky Boží v Paříži, který obdivují milióny turistů, včera večer hořel. Střecha a věžička 850 let staré katedrály se zřítila. Čelní věže i mobiliář jsou údajně zachráněny. Videa s požárem obletěla svět.
Prezident vyhlásil mezinárodní sbírku na obnovu. Čecha znalého historie jistě napadne hned několik paralel. Střecha katedrály se v poslední době opravovala a zřejmě někde u lešení požár dřevěné konstrukce začal. Při dokončování původní budovy Národního divadla došlo v Praze k podobné tragédii. V Paříži se podařilo o 150 let později 500 hasičů požár lokalizovat. V Praze budova vyhořela do základů. Nějak se zásah nepovedl.
V Paříži byla vyhlášena mezinárodní sbírka, v Praze jsme zůstali u celonárodní.
Prezident Macron měl vyhlásit návrhy na úpravy, zejména v sociální oblasti, které by reagovaly na požadavky hnutí Žlutých vest. Požár se stal vítanou záminkou k odložení avizovaného prohlášení. Protože prezident Macron je svou dosavadní praxí úzce spojen s vysokými bankovními kruhy, věřím, že právě od nich přijde pro obnovu katedrály významná podpora. Desítky miliard, které každoročně odchází z Komerční matky do mateřské Societé Générale nabízí vynikající možnost nepřímého podílu českých občanů na obnově tohoto skvostu gotické architektury.

Ve Štrasburku dne 16. dubna 2019 Jaromír Kohlíček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *