KSČM - Ústeckého kraje. KSČM - centrální.

REAKCE POSLANCE EP Ing. Jaromíra KOHLÍČKA, CSc. na nejnovější námět ministryně financí

Bloudění

Paní ministryně financí hledá úspory. Nejdříve se zmíní o „státních“ pojištěncích. Potom požádá kolegy ve vládě, aby „přitáhli šrouby“.
Dnes je na stole třetí pokusný chroust. A tentokrát pěkně strukturovaný. Zvýšíme spotřební daň z cigaret a alkoholu a z hazardu. To je v EU poměrně běžné – jen to nikdo nenavrhuje těsně před volbami. Pokud jde o hazard – tam situace po bezbřehém otevření „trhu“ v devadesátých letech pomalu ale jistě spěje k regulaci. Jenom Sazka hned od počátku plní úlohu podporovatele sportu. A co ti ostatní? Co kasina? Co kursové sázky? Co hrací (v oficiální hantýrce „výherní“) automaty? A což takové internetové sázení???!!!
Zdá se, že návrh by měl být poněkud strukturovanější. Tyhle hry, které podle psychiatrů přivedly řadu osob na scestí pokud jsou zdaněny, plní státní rozpočet. A pokud se danění nedaří?
Nu bylo by vhodné na jedné straně se podívat, kde nezdaněné peníze utíkají a na druhé straně si vzít příklad ze Sazky. Nebo nám zdraví naší populace, které může podpořit dotace do rozvoje sportu právě z těchto peněz nestojí za trochu zamyšlení? Já vím, jde o systémovou úvahu. Jde o peníze, které budou „omašličkované“, čili určené jasně na daný účel. Nebo je lepší dál lamentovat, že na sport – hlavně ten masový – nějak stále nezbývá a diskutovat dále o náplni nově zakládané Sportovní agentury?
Námět je zde. Uvidíme, co se z něj vyvine. Třeba si někdo příkladu jasného určení peněz ze Sazky všimne.

V Teplicích dne 8. dubna 2019 Jaromír Kohlíček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *